Kultúraonline logo
facebook twitter RSS

Yamato jegyek! 2013-ban a Kongresszusi Központban!

2012.01.05 Kovács Gergely

Yamato jegyek! 2013-ban a Kongresszusi Központban!

Újra Budapesten a Yamato! Ezúttal a Budapest Kongresszusi Központ ad otthont a Yamato Gamushara című műsorának 2013 elején. A Rotyoh - The Beat On The Road Yamato koncertek 2013. április 12, 13, 14-én lesznek láthatóak. A japán dobosok műsorára már megvásárolhatja jegyét.

A Yamato 20 éves évfordulója alkalmából új showt állítottak színpadra. A Rotyoh - The Beat On The Road Yamato koncertek 2013. április 12, 13, 14-én lesznek láthatóak a Budapesti Kongresszusi Központban. Jegyek a Yamato koncertre már vásárolhatóak! Online jegyvásárláshoz kattintson ide!


Jegyárak: 6500, 8600, 12000, 14000, 18000 Ft

 

Gamushara jelentése: összpontosítás, koncentráció. Ám ennél jóval többre utal a kifejezés: a tökéletes önátadást érzékelteti, minden más kizárását az emberi figyelemből, minden érzelem és érzékszerv irányítását egyetlen cél megvalósítása érdekében. A gamushara állapotában az ember nem gondolkozik a jövőn, a körülmények minőségén, nem ítélkezik és nem mérlegel, csupán aláveti magát a célhoz vezető út folyamatának.

Ez a tudatállapot Ázsia-szerte nagyon sok zenekultúrában ismert, főként Kínában és Indiában. Megköveteli az a fajta különleges kapcsolat, amely évezredek óta fűzi tanítványt a mesteréhez. De nem nehéz összefüggést találni a gamushara és a különböző keleti meditációs gyakorlatok tudatformáló hatása között sem.

A Yamato társulat hihetetlen fegyelmezett módon készül koncertjeire. Egész életvitelük a gamushara jegyében telik, ami hasonlít ahhoz a fajta szerzetesi szigorhoz, amellyel egy shaolin-kolostor vagy egy hindu remete mindennapjai telnek. A csoport tagjai minden reggel 10 km-es futással kezdik a napot, majd súlyzós edzéssel telik a délelőtt legnagyobb része. Délután csoportosan gyakorolják a dobpergetést, majd este mindenki visszavonul, hogy egyénileg tökéletesítse a tudását. A napi létfenntartó szükségleteket – alvást, evést, tisztálkodást – leszámítva folyamatos edzéssel és hangszeres gyakorlással töltik az időt.

A különböző ütőhangszereknek meghatározó, kultikus szerep jutott a japán kultúra több területén, így a hagyományos No-színház és a különböző templomi rítusok során is. A modern taiko-dobolás a XX. század közepén alakult ki, amikor a különböző japán dob dobfajtákból egységes kamarazene szólamait alakította ki Oguchi Daihachi. A század végére akkora népszerűséget szerzett a műfaj, ami Japán-szerte több mint ötezer különböző zenekar megalakulását eredményezte, de világszerte, elsősorban Amerikában, Európában és Ausztráliában is számtalan amatőr és félprofesszionális zenekar létezik.

 

• Cirque Invisible a Trafóban! Jegyek és videó itt! Érdemes megnézni!
• A Trafó ad otthont az IETO - új cirkusz című shownak!Jegyek és videó itt!
• Passion 2013 - The Royal Horse - lovas show -jegyek itt!
• TAO japándob koncert 2013-ban - Jegyek itt
• Disney Live! Mickey's Magic Show érkezik 2013-ban! Jegyek itt a budapesti ...
• A Kung-Fu legenda Szeged szabadtéri színpadán! Jegyek itt!
• IK30 Aréna előadás! Jegyek itt!
• Cirque du Soleil 2013-ban újra Budapesten az Arénában! Jegyek itt!
• LGT koncert a Papp László Sportarénában! Jegyek itt!




Ez is érdekelhet

 

CSATLAKOZZ HOZZÁNK


Neked ajánljuk
LEGÚJABB VIDEÓK
Játék
HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha feliratkozol hetente elküldjük neked a legfrissebb cikkeket.

Neved*:
E-mail címed*:
 

EZT OLVASTAD

Médiaajánlat   Impresszum - kontakt   Adatvédelem   © Minden jog fenntartva - KultúraOnline.hu 2011-2024