Kultúraonline logo
facebook twitter RSS

Én, József Attila musical - József Attila szerelmei a Madách Színházban! Jegyek itt!

2012.02.09 kovacsad

Én, József Attila musical - József Attila szerelmei a Madách Színházban! Jegyek itt!

2012. február 10-én és 11-én mutatja be a Madách Színház az új musicaljét József Attila szerelmeiről. Az Én, József Attila című musicalben a valóságban is megtörtént párbeszédek is elhangzanak, amiket a megmaradt naplókból és elbeszélésekből rekonstruáltak. A musical József Attila verseinek megzenésítése. Az előadás kettős szereposztásban lesz látható. A kettős szereposztásban József Attilát Nagy Sándor és Posta Victor, Vágó Mártát Balla Eszter és Muri Enikő, Kozmutza Flórát pedig Krassy Renáta és Polyák Lilla alakítja Online jegyvásárláshoz kattints ide!

2012. február 10-én és 11-én mutatja be a Madách Színház az új musicaljét József Attila szerelmeiről. Az Én, József Attila című musicalben a valóságban is megtörtént párbeszédek is elhangzanak, amiket a megmaradt naplókból és elbeszélésekből rekonstruáltak. A musical József Attila verseinek megzenésítése.
 
Az előadás kettős szereposztásban lesz látható. A kettős szereposztásban József Attilát Nagy Sándor és Posta Victor, Vágó Mártát Balla Eszter és Muri Enikő, Kozmutza Flórát pedig Krassy Renáta és Polyák Lilla alakítja  Online jegyvásárláshoz kattints ide!
 
Szereposztás:
József Attila: Nagy Sándor, Posta Victor
Vágó Márta, a költő szerelme: Balla Eszter, Muri Enikő
Kozmutza Flóra, a költő szerelme: Krassy Renáta, Polyák Lilla
Illyés Gyula: Barát Attila, Nagy Balázs
Vágó József: Pusztaszeri Kornél
Vágó Józsefné: Dobos Judit
Dr. Bak Róbert, analitikus: Laklóth Aladár
Komor Bandi: Sándor Dávid
Proletár vezér / Állomásfőnök: Barabás Kiss Zoltán
Málházó /Sándor Kálmán / Tisztviselő: Imre Sebastian
Ignotus Pál: Bereczky G. Zoltán
Vasutas / Proletár: Németh Gábor
Járókelő / Proletár: Kiss Ernő Zsolt
Nővér: Wégner Judit
Titkárnő: Baranyai Annamária
 
A darabról:
Akadnak olyan különös pillanatok az emberiség történetében, amikor zseni születik. 1905. április 11-e ilyen pillanat volt, ezen a napon született József Attila a költő, a géniusz. Méltatlanul rövid élete korántsem jelenti, hogy életműve befejezetlen maradt volna. Harminckét évét olyan teljességgel élte, mintha tudta volna, hogy neki csupán ennyi adatott. Nekünk szerencséseknek ezúttal sokkal több jut Attilából, mert a Madách Színház bemutatja az egyik legnagyobb magyar költő életének sorsdöntő epizódjait musical formájában, címe: Én, József Attila. A rendező Szirtes Tamás és a színészként már méltán elismert társrendező Szente Vajk, valamint a tehetséges fiatal szerzők Vizy Márton és Tóth Dávid Ágoston, József Attila életének meghatározó pillanatait varázsolják színpadra. Megelevenednek a szerelmes évek Vágó Mártával, a küzdelmes idők Kozmutza Flóráért, és az ellentmondásos viszony Illyés Gyulával és a nagy művek születésének pillanatai. Ám az előadás nem csupán lenyűgöző verseit tárja elénk, hanem levelezéseit is, és ízelítőt kapunk a talán kevésbé ismert Szabad ötletek jegyzékéből. Mindez furcsa keretbe ágyazva történik, melyben József Attila analitikusának, Dr. Bak Róbertnek meséli el életének mozzanatait.
 
Az Én, József Attila musical története és cselekménye:
Az első felvonás Attila és első nagy szerelme, Vágó Márta története.
József Attila (Nagy Sándor/Posta Viktor) meghívást kap a Vágó család otthonába, ahol megismerkedik a jókedvű, cserfes Mártával (Balla Eszter/Muri Enikő). Szerelmük kibontakozásával egyidejűleg Attila közel kerül az egyre nagyobb rétegeket megmozgató munkásmozgalomhoz, ami komoly ellenérzéseket vált ki Márta szüleiben. Attila azonban tartja magát elveihez, még akkor is, amikor barátja, Illyés Gyula (Barát Attila/Nagy Balázs) próbálja lebeszélni a radikális állásfoglalásról. Attila kapaszkodót keres szerelemben, barátságban, politikában, bárhol, ahol csak reményt lát erre. Márta apja, Vágó József (Pusztaszeri Kornél) elhatározza, hogy míg Attilát francia levelezőnek ajánlja barátai cégéhez, addig Mártát tanulmányi ösztöndíjjal egy évre Londonba küldi. A szerelmesek bíznak érzelmeikben és kitartásukban, de Márta rövid idő elteltével kihátrál a kapcsolatból, testben és lélekben magára hagyva a szeretet után vágyódó költőt. Attila egy levert munkástüntetés romjain összeroppan a rá nehezedő terhek súlya alatt.
Az első felvonásban a Tiszta szívvel, a Tedd a kezed..., az Áldalak búval vígalommal, és a Nagyon fáj mellett többek között elhangzik a Kopogtatás nélkül című vers megzenésített változata, ami a zenés színpadokon évek óta remeklő Balla Eszter és a nemrégiben az év női hangjának választott Muri Enikő tolmácsolásában különleges színházi pillanatokat ígér.
 
A második felvonás József Attila utolsó hónapjait, a költő belső küzdelmeit és betegségének elhatalmasodását mutatja meg.
Attilát dr. Bak Róbert analitikus (Laklóth Aladár) kezeli, a költő azonban elhagyja a szanatóriumot, s a szerelem iránti vágyakozása testet ölt Kozmutza Flóra (Polyák Lilla/Krassy Renáta) személyében. Attila olthatatlan szerelembe esik, házasságot és új életet remél, váratlan összeomlása azonban falakat emel kettejük közé. Flórában már-már megszületik a gondolat, hogy Attilához köti az életét, de elbizonytalanítja őt Attila túlzó féltékenysége és Illyés Gyula tisztelettudó, de élénk közeledése. Attila újra és újra visszakerül a szanatóriumba, egyre rosszabb állapotban van. Démonjaival, saját lelkének bíráival küzd. Gyógykezelése befejeztével Balatonszárszóra viszik nővéreihez, de elhatározása ekkorra már megmásíthatatlan: véget vet az életének.
 
József Attila gyönyörű versei Vizy Márton invenciózus zenéjével kelnek új életre a második felvonásban is, a Születésnapomra, a Rejtelmek, a Jön a vihar, vagy a Tudod, hogy nincs bocsánat mára már közkincsek, a fiatal szerző dallamai most mégis újra felöltöztetik a költő felejthetetlen sorait. A darab záró képsorai megrázóak: 1937 december 3-án József Attila, a XX. század legnagyobb magyar költője a balatonszárszói vasútállomáson egy induló vonat elé veti magát. -írja a Szinhaz.hu
 
 
Kreatív team:
Díszlettervező: Szlávik István
Jelmeztervező: Rományi Nóra
Koreográfus: Tihanyi Ákos
Zenei vezető: Erős Csaba és Kocsák Tibor
Animáció: Vízvárdi András
Hangszerelés: Szakos Krisztián
Koreográfus asszisztens: Lippai Krisztina
Korrepetitor: Axmann Péter
A rendező munkatársa: Fellegi Réka
Társrendező: Szente Vajk

Rendező: Szirtes Tamás 




Ez is érdekelhet

 

CSATLAKOZZ HOZZÁNK


Neked ajánljuk
LEGÚJABB VIDEÓK
Játék
HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha feliratkozol hetente elküldjük neked a legfrissebb cikkeket.

Neved*:
E-mail címed*:
 

EZT OLVASTAD

Médiaajánlat   Impresszum - kontakt   Adatvédelem   © Minden jog fenntartva - KultúraOnline.hu 2011-2024