Kultúraonline logo
facebook twitter RSS

Ne legyél áldozat! A sexting, trollkodás és a Facebook veszélyei Magyarországon!

2014.03.18 MTI

Ne legyél áldozat! A sexting, trollkodás és a Facebook veszélyei Magyarországon!

A közösségi oldalak használata örömforrást jelent a gyerekek számára, de egyfajta függőséget is okozhat, ami később személyiségtorzuláshoz vezethet, felnőtt korban pedig más szenvedélybetegség kialakulását is okozhatja - mondta a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság elnöke kedden Nagykanizsán.

Péterfalvi Attila a Demokratikus Roma Vezetők Szövetsége és a Reményt a Gyermekeknek Közhasznú Egyesület gyermekek internetbiztonságáról szóló konferenciáján kifejtette: az internet tudatos és célirányos használata megelőzheti a "pszichés és szociális károsodást" is.
   
Az adatvédelmi hatóság által tavaly megjelentetett Kulcs a net világához című kötetet ismertetve arra is kitért: kutatási adatok szerint azok, akik fiatal korban mindennapi életükben használják az internetet, kíváncsibb, érdeklődőbb személyiségek lesznek. Az is kiderült azonban, hogy az "online világban élő" gyerekeknél könnyen kialakulhat kettős értékrendszer, gyakran visszaélnek a "hálótársak" személyes adataival, hiányzik belőlük az empátia, az arcról olvasás képessége a személyes kommunikáció során.
   
Szólt arról, hogy a hatóság a múlt évben társkereső oldalakon szereplő gyerekek kapcsán folytatott vizsgálatot, és mint kiderült: közel 7500 16 évnél fiatalabb gyermek adatait találták meg ezeken a magyar weblapokon. Az üzemeltetőket az adatok törlésére kötelezték és pénzbüntetéssel is sújtották őket.
   
Péterfalvi Attila azonban arra is felhívta a figyelmet, hogy az ehhez hasonló oldalakra sokszor nemcsak maguk a gyerekek töltik fel a képeiket, adataikat, de előfordul, hogy a barátok, barátnők bosszúból teszik elérhetővé a fotóikat, de akad példa arra, hogy a szülők is nyilvánossá teszik a gyermekeikről készült felvételeket. A képfeltöltők nem gondolnak arra, hogy milyen sérelmet okozhatnak a gyereknek, milyen zaklatásoknak teszik ki őket, mert akár szexuális szolgáltatásokat kínáló oldalakon is feltűnhetnek a fényképek.
   
Az adatvédelmi hatóság elnöke beszélt arról is, hogy kiadványukkal a szülőknek, pedagógusoknak és a gyerekeknek is bemutatják, milyen devianciával találkozhatnak az interneten. A zaklatás, a "trollkodás", a másokkal szembeni negatív kampány, a bántó kommentek és a lejárató vélemények mellett a "sexting" és a pedofília a fő veszélyforrás az áldozatul kiszemelt fiatalokra.
   
A cikk ajánló után a cikk folytatódik!
ÍGY LOPNAK KARÁCSONYKOR IS A TOLVAJOK! VIDEÓVAL! Részletek itt!


Arra hívta fel a figyelmet, hogy Magyarországon a büntető törvénykönyv lehetőséget ad bűncselekmény esetén internetes tartalmak végleges törlésére. Az online világban azonban "kérdéses, hogy hogyan lehet véglegesen eltüntetni valamit".
   
Hozzátette ugyanakkor, hogy a szülőknek maguknak kellene ellenőriznie és szükség esetén szűrnie a gyermekeik által elérhető tartalmakat. A közeljövőben társadalmi célú hirdetések formájában kampányt is indít a hatóság az internet használatának veszélyeire figyelmeztetve - jelezte Péterfalvi Attila.
Forrás: MTI

Ha megválogatjuk milyen képeket töltünk fel és ellenőrizzük, hogy kik látják tartalmainkat azzal sokat segíthetünk a baj megelőzésén. Mindig gondoljunk arra, hogy a képek akár ellenségeidhez is eljuthatnak és bárkiből lehet ellenség egy vita után, így ő is visszaélhet a korábban feltöltött tartalmakkal.

Ha hasznosnak érzed a cikket lájkold és barátaidnak is küldjed el, ha fontos számodra az ő biztonságuk is.

Olvasd el a kapcsolódó híreket is! Ezt olvastad?
Rendőrségi közlemény! Minden számítógép használónak tudnia kell! Részletek itt!

• Henderson Dávid új dala a Felhőtlen! Videó itt!
• Meztelen fiú üzent a kedvencének! VIDEÓ ITT!
• Tudtad, hogy bővítheted 1 héttel a bérleted?
• Ilyen lesz az új földalatti? Képek itt!




Ez is érdekelhet

 

CSATLAKOZZ HOZZÁNK


Neked ajánljuk
LEGÚJABB VIDEÓK
Játék
HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha feliratkozol hetente elküldjük neked a legfrissebb cikkeket.

Neved*:
E-mail címed*:
 

EZT OLVASTAD

Médiaajánlat   Impresszum - kontakt   Adatvédelem   © Minden jog fenntartva - KultúraOnline.hu 2011-2024