A Grúz Sukhishvili táncestje 2019-ben Budapesten a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon - Jegyek itt!
A National Georgian Ballet - Grúz Állami Népi Együttes a Sukhishvili táncestje Budapesten 2019. augusztus 16-án és 17-én a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon kerül megrendezésre. Jegyek itt!
A "Sukhishvili" hagyományos grúz és különböző klasszikus táncokat ötvöző műsort mutat be első alkalommal a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon a grúz nép múltjáról és hősiességéről. Az innovatív tánctársulat alapításától kezdve jelentősen eltér a modern balett hagyományaitól, a folklór témákat modernizálva, klasszikus táncelemekkel tölti meg, izgalmas és látványos produkciókat létrehozva. A szigeti színpadon augusztusban látható előadást a lélegzetelállító jelmezek és a gyönyörű koreográfia teszik teljessé.
Amikor azt olvassuk, hogy Grúz Állami Népi Együttes és elkezdünk emlékeket keresgélni a fejünkben, hogy vajon ez melyik együttes, nos, akkor járunk jó helyen, amikor azt gondoljuk, hogy ezek azok „eszement” táncművészek, akik akár arra is képesek, hogy egy óriási ugrás után egészen egyszerűen térdre érkeznek meg a padlóra. Igen. Térdre. Az egész világ érthetetlenül áll azelőtt, hogy hogyan csinálják mindezt. Arról már szót sem merünk említeni, hogy a férfi táncosok az előbb említett látványos ugrások és forgások mellett a lábujjhegyükön közlekednek a színpadon mindezt széles mosollyal az arcukon.
A National Georgian Ballet - Grúz Állami Népi Együttes a Sukhishvili táncestje Budapesten 2019. augusztus 16-án és 17-én a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon kerül megrendezésre.
A georgiai (grúz) nemzeti balettet 1945-ben Iliko Sukhishvili és Nino Ramishvili alapította, akik nemcsak a színpadon, hanem az életben is egy párt alkotnak. Ez volt az első hivatalos állami tánccsoport Grúziában. A társulat a világ szinte összes színpadán óriási sikerrel lépett már fel, többek között a Sydney Operaházban, a Royal Albert Hall-ban vagy a Metropolitan Operában. Ez az egyetlen népi társulat, amely a leghíresebb és legigényesebb színpadon, a milánói Scala színpadán rekord sikert ért el: tizennégyszer tapsolta vissza őket a közönség egyik fellépésük végén.
A Grúz Állami Népi Együttes mesés jelmezek és gyönyörű koreográfiája mutatja be a grúzok lelkét: a férfiak meglepetést okoznak a temperamentumukkal és az egyszerre harcias és nemes természetük bemutatásával. Hihetetlen képességeik lenyűgöző példái a keménytalp nélküli puha bőrcipőikben, lábujjon bemutatott forgások és ugrások, vagy a két szívdobbanás között lezajló fél térden bemutatott pörgéseik.
• Giselle a Margitszigeten - Jegyek a 2019-es előadásra itt!